Skandynawia - Północ Magiczna

Strona główna | Wydarzenia Skandynawia | Zwiedzanie Bergen w 1 Dzień

Zwiedzanie Bergen w 1 Dzień

Zwiedzanie Bergen w 1 Dzień

Foto: Skandynawia na każdą kieszeń

Skandynawia Praktycznie to nowy cykl artykułów z przydatnymi informacjami dla turystów. Ciekawe miejsca, co warto zobaczyć i nie przepłacić. Bloggerów zapraszam do współpracy.

Pierwszy praktyczny artykuł będzie o Norwegii. Relacja z mojego wczorajszego dnia 02.02.16  Bergen w jeden dzień.

Loty do Bergen odbywają się z niemal wszystkich lotnisk w Polsce. Przy ciekawych promocjach warto pokusić się na jednodniowy wypad. Dzięki tanim liniom możemy tam dolecieć za grosze.

Wylot ze Szczecina o godz. 10.15 Lotnisko w Goleniowie jest malutkie i to jest wielki PLUS - odprawa dosłownie 10 min. Port lotniczy w Bergen jest też bardzo kameralny no więc zyskujemy dużo czasu. Godz. 12.05 lądujemy i 15 min później już kupiliśmy ( bezpośrednio u kierowcy Busa) bilety do centrum ( w dwie strony ).


Bergen to stolica krainy fiordów i jedno z ciekawszych większych miast Norweskich. Dla turysty najciekawszą częścią miasta jest położona nad zatoką zabytkowa dzielnica Bryggen wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. W dawnych kupieckich domach i magazynach dziś mieszczą się sklepy z pamiątkami, galerie sztuki, restauracje i bary. po zwiedzaniu zabytkowych uliczek jest park przy twierdzy Bergenhus kilka kroków na północ od Bryggen. Swoją urodę miasto zawdzięcza w dużej mierze malowniczemu położeniu w otoczeniu Fiordów. 

godz. 16.45

Wylatujemy z Bergen i po godz. 18 lądujemy w Goleniowie ..:-)

Autor: http://fiordynorwegia.blogspot.com

Galeria zdjęć