Skandynawia - Północ Magiczna

Strona główna | Wydarzenia Skandynawia | Szwedka przez 10 lat więziła troje swoich dzieci

Szwedka przez 10 lat więziła troje swoich dzieci

internet

Foto: internet

W niewielkiej miejscowości Bromölla,  w południowej Szwecji aresztowano 59-letnią kobietę podejrzaną o to, że przez kilka lat przetrzymywała w zamknięciu trzy dorosłe córki.

Do interwencji doszło 19.02 po tym jak jednej z dziewcząt udało się na chwilę wydostać z domu i zawiadomić sąsiadów. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, drzwi do dwupokojowego mieszkania były zamknięte. Nikt im nie otworzył, więc wyłamali zamek. W środku rzeczywiście przebywała kobieta z trzema dorosłymi córkami w wieku 23, 24 i 32 lat.  Mieszkańcy Bromölli twierdzą, że nie mieli pojęcia o dramacie rozgrywającym się w ich miejscowości. Szwedzkie media donoszą, iż wszystko zaczęło się od tego, że kobieta chciała uniemożliwić kontakt dzieci z ich ojcem. Dlatego wiele razy razem z dziećmi zmieniała miejsce zamieszkania.  W rozmowie z dziennikarzami mężczyzna, który twierdzi, iż jest ojcem więzionych kobiet, powiedział, że szukał ich od 17 lat.

Dziewczynki nie chodziły do szkoły, nie były też pod opieką lekarza. Nikt ich nie odwiedzał. Zasłony w mieszkaniu były zawsze zaciągnięte, a ze środka nigdy nie dochodziły żadne dźwięki. Niektórzy z sąsiadów nie mieli pojęcia, że w ogóle ktoś tam mieszka. Policja twierdzi, że jest wiele nie jasności w tej sprawie i śledztwo trwa..

Autor: ania